Androidle İlgili Bildirim İzni Eklendi

Kasım 20, 2019 1030 0 4

    Google şirketi, Android veirtabanı kullanıcılarının Chrome uygulaması kullanırken karşılarına çıkan bir sorunu, test ettiği bir özelliğiyle çözüm üretti. Şirket, herhangi bir zamanda  ortaya çıkan bildirim izinleri görüntüleme şekilleri veya hiç görüntülenmeme ayarları seçeneği ilave etti.

  İlgili resim Google şirketi, internet web tarayıcısı Google Chrome’a ilave edeceği yeni özelliği  kullanıcıların test etmesi için sundu. Şirket, Chrome uygulamasının Chrome, Mac, Chrome OS, Linux vb. platformların ardından Android platformu da ‘Quieter notification permission prompts’ (Ultra sessiz bildirim izini) özelliğini dahil etti.

Özellik adından da anlaşılmak üzere belli başlı sitelere giriş yapıldığında web tarayıcısında ortaya çıkan bildirimlerin özelleştirilmesine yarıyor. Chrome’un kullanıcılarına sunduğu ayarların içinde ‘Enabled’, ‘Enabled (heads-up notifications)’, ‘Enabled (mini-infobars)’ ve özellikleri isteğe bağlı kapatma izni için ‘Disabled’ alternatifleri bulunuyor.

Alternatifler, Kullanıcılar İçin Bildirimleri Alıp Almama Seçeneği Sunacak

İlgili resim

‘Enabled (heads-up notifications)’ seçeneğini tercih ettiğinizde, girmek istediğiniz ettiğiniz sitenin size bildirim gönderme istediğini belirten bir mesaj çıkacak. Eğer siz de bildirimleri  açmak veya kapatmak istiyorsanız bu pencereden müdahale edebileceksiniz.. ‘Enabled (mini-infobars)’ kısmında ise bildirim kısmı ekranın alt bölümünde  küçük bir mesaj olarak karşınıza belirecek.

Özellik nasıl aktif hale getirilir?

Google Chrome uygulamasının taciz edici bildirim izin isteklerinden  kurtulmanızı vadeden yeni özelliği aktif hale getirmek oldukça kolay. Aşağıdaki safhaları izlediğiniz takdirde bildirim izin istelklerini nasıl almak istediğinizi ayarlardan sağlayan alternatiflere ulaşabilirsiniz.

  • Önce Android cihazınızın Google Chrome uygulamasını açın.
  • Ardından  web tarayıcısının adres bölümüne chrome://flags yazarak ve bağlantıya gidin.
  • Açılan sekmede ‘Quieter notification permission prompts’ seçeneği gelene kadar aşağı doğru kaydırın veya arama çubuğu kısmına özelliğin ismini olduğu gibi yazın.

 

 

Tags: android, bildirim, chrome, google, ıos, linux, mac Categories: Mobil, Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canlı bahis siteleri