Bulaşık Makinesi Tahliye Hortumu Nasıl Değiştirilir?

Kasım 15, 2019 639 0 -2

Bulaşık Makinesi Tahliye Hortumu Nasıl Değiştirilir?

Bulaşık makineniz, mevcut bağlantıları ile aldığı suyu, yıkama programını tamamladıktan sonra su tahliye kanalları aracılığı ile boşaltır. Bu şekilde makinenizin yıkama sonrasında içerisinde hiç su kalmamasını ve bulaşıklarınızın tamamen kuru şekilde çıkmasını sağlar. Bu işlevi sağlayan parçalar ise bulaşık makinesi pompa motoru, pompa filtresi ve su tahliye hortumudur. Bu üç parça sayesinde makineniz içerisindeki tüm suyu boşaltabilmektedir. Bulaşık makinenizin su tahliye hortumunda herhangi bir sorun mevcutsa, yenisiyle değişimini yaparak, sorunsuz şekilde daha uzun süre kullanmaya devam edebilirsiniz. Bulaşık makinenizin su tahliye hortumu değişim işlemini pratik şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ancak zamanınız veya tecrübeniz bulunmuyorsa Kurtköy Arçelik Servisi merkezimize başvuruda bulunabilirsiniz.

Bulaşık Makinesi Tahliye Hortumu Neden Değiştirilir?

Bulaşık makinenizin tahliye hortumunu değiştirerek, pek çok soruna engel olabileceğiniz gibi tam performanslı bir kullanım gerçekleştirebilirsiniz. Bulaşık makinenizin tahliye hortumunu birden fazla nedenle değiştirebilirsiniz. Buna göre bulaşık makinesi tahliye hortumu,

Yırtılmış olması,

Kopmuş/yıpranmış olması,

Kötü koku yayması,

Kısa kalması,

Gibi nedenlerle değiştirilir. Örnek Mahallesi Arçelik Servisi uzmanlarımız, servis hizmetlerinde bulaşık makinelerinde en sık başvuru gerçekleştirilen şikayetlerin başında gelen makinedeki kötü koku oluşumunun en yaygın kaynağı olduğunu belirtiyor. Bu nedenle de bulaşık makinesinin içerisinde kir, kireç ve deterjan kalıntıları kalan su tahliye hortumunu değiştirmeniz tavsiye edilebiliyor.

Bulaşık Makinesi Tahliye Hortumu Nasıl Değiştirilir?

Bulaşık makinenizin tahliye hortumunu pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz. Bulaşık makinesi su tahliye hortumunu yenisi ile değiştirebilmek için öncelikle değiştireceğiniz tahliye hortumunu çıkartmalısınız. Eski tahliye hortumunu çıkartmak için;

Makinenizin içerisindeki suyun tamamen boşaldığından emin olun.

Makinenizin arka kapağını açın veya makinenizi geriye doğru yatırın.

Makinenizin alt kısmında bulunan pompa motoruna bağlı su tahliye hortumunun “klipslerini” çıkartın.

Su tahliye hortumunun vidalarını sökün ve hortumu kendinize doğru çekin.

Tahliye hortumunun kelepçelerini gevşeterek, makineyle olan tüm bağlantılarını kesin.

Bu işlemlerle su tahliye hortumunu yerinden çıkartabilirsiniz. Bulaşık makinesi tahliye hortumunu takmak için;

Makinenizin arka kapağında bulunan deliğinden klipslerini sıkarak, hortumu geçirin.

Daha sonra makinenizin pompa motorundaki tahliye hortumu giriş kısmına hortumun ağzını geçirerek, klipsini iyice sıkın.

Bu işlemlerin ardından makinenizin arka kapağını kapatarak, makinenizin tahliye hortumu bağlantısını tamamlayabilirsiniz. Sorununuza çözüm olmaz ya da işlem için profesyonel destek için Göztepe Arçelik Servisi uzmanlığına başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canlı bahis siteleri