Google Play Ülke Değiştirme Nasıl Yapılır

Kasım 8, 2019 471 1 0

Android İşletim Sistemi’nin kullanıcıları için sunduğu hizmetlerden biri de Google Play Store uygulamasıdır. Bu uygulama sistem olarak her ülkede yer alsada bulunduğu konuma göre içerik olarak farklılık göstermektedir. Her ülkede kendine özgü özellikleri ile yüklenen Google Play Store, Türkiye’deyken başka bir ülkede indirilememektedir. İndirilmek istense dahi kullanıcılarının karşısına bu ülkede yüklenemez şeklinde uyarı göndermektedir.

Google Play Store uygulamasında ülke açısından bakıldığı zaman değişiklik yapmak mümkündür. Android İşletim Sistemi bu değişime izin vererek kullanıcılarına ne kadar duyarlı olduğunu bir kez daha kanıtlamaktadır. Google Play ülke değiştirme seçeneği sayesinde kullanıcılarına gittikleri yerlerde de yardımcı olmaktadır.

Google Play ülke değiştirme nasıl yapılır? şeklindeki sorulara kullanıcılar adına cevap vermek için iki farklı seçeneğide bilmek gerekmektedir. İlk seçenekte yapılacak işlem akıllı cep telefonunu rootlamaktan geçmektedir. Ancak bu işlem cihaz için sıkıntı yaratabileceği için genellikle önerilmemektedir.

Google Play Store’da ülke değiştirirken yapılacak ikinci işlem de sanki gidilen ülkeden bağlanılıyormuş gibi göstererek apk uygulamasını yüklemektedir. Bu uygulama (Hola uygulaması) internet üzerinden cihaza yüklendikten sonra yeniden başlatılma yapılmakta ve daha sonra da uygulamayı tekrardan başlatmak gerekmektedir. Daha sonra da uygulamanın başlığına dokunarak açılacak ekranda Google Play Store uygulaması bulunmakta ve hangi ülkeden giriş yapılacağı seçilmektedir. Kullanıcılar için belirtilen bu işlemleri tam tersi yaparak da Google Play Store uygulamasını eski haline döndürmek mümkündür.

Tags: google play en ucuz ülke, google play store ülke değiştirme 2019, google play ülke değiştirme programsız Categories: Mobil
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Yorumlar
  1. -

    sonunda değiştirebildim çok teşekkürler

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canlı bahis siteleri