Google Takvim’de İlgi Çeken Takvimler Ekleme

Kasım 8, 2019 849 1 -7

Android işletim sistemine sahip akıllı telefonlardaki en ilginç uygulamalardan biri olan Google Takvim uygulaması, kullanıcılar tarafından da ilgiyle tercih ediliyor. Uygulamanın bir ilginç yanı da İlgi Çeken Takvimler adlı hizmeti. Google Takvim’de ilgi çeken takvimler ekleme olanağına sahip olan kullanıcılar bunu şu şekilde yapabilmektedir:

Öncelikle Google Takvim uygulaması açılarak takvim seçeneğine tıklanır ve sonra Diğer Takvimle bölümüne gelerek İlgi Çeken Takvimlere Göz at yazan butona tıklanır. Burada kullanıcı öncelikle Tatiller kategorisiyle karşılaşacak. Buradan kullanıcı dilerse dini ve milli bayramları ekleyebilir. Ön izleme bölümünden de tatillerin ön izlemesi görülecektir.

Google Takvimde yer alan spor sekmesi ile kullanıcı kendisine favori sporlar ve takımlar belirleyerek takımı ile ilgili etkinlikleri takvime ekleme şansına sahip.

Google Takvim’de ilgi çeken bir başka seçenek ise Diğer sekmesi ile sunulan uygulamalar. Mesela bu seçeneği kullanarak kullanıcılara ayın evrelerini takvim üzerinde görebilme, doğum tarihini kullanılan diğer takvimlere göre öğrenebilme, yıldız tarihlerini takip edebilme ve o an bulunulan şehirde güneşin doğuşu ve batışını takvim üzerinden görebilme imkanı bulunuyor.

Kullanıcılar bu seçeneklerin arasından kendi takvimlerine istedikleri seçimleri yaparak Google Takvim’in ana menüsüne geldiklerinde kendi seçeneklerini takvim üzerinden takip edebilmektedirler. Ayrıca bu seçenekleri diledikleri zaman diliminde pasif hale de getirebiliyorlar.

Google Takvim’de kullanıcılar bu şekilde kendi zevklerine ve meraklarına uygun olarak ilgi çekici takvimler ekleme imkanı bulmaktadırlar. Bu yönüyle de Google’nin bu uygulaması kullanıcıların beğenisini kazanmaya devam edeceğe benziyor.

Tags: google takvim hatırlatıcı, google takvim kullanımı, google takvim windows 10 Categories: Mobil, Uygulamalar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Yorumlar
  1. -

    işime yaradı çok teşekkürler

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canlı bahis siteleri