Güneydoğu Asya’nın parlayan yıldızı: Filipin Drone Teknojisini Kullanarak Tek Kişilik Uçan Araba İcat Etti

Kasım 14, 2019 251 0 1

Filipinlerde yaşayan Kyxz Mendazo tek kişilik uçan araba üreterek bir başarıya imza attı. Temel olarak drone teknolojisini baz alan genç mühendis bu aracın çocukluktan beri hayali olduğunu ve imkanları dahilinde tek kişilik uçan arabayı ürettiğini belirtti. Uçan aracına Konsepto milena adını veren mühendis aracın test sürüşlerinin başarılı bir şekilde gerçekleştiği ve uygun yatırım yapılırsa seri üretime geçebileceklerini açıkladı.

Filipinlerin Quezon City şehrinde yaşayan genç mucit şehrin çok kalabalık olduğu ve kendisine yaşadığı şehrin ilham verdiğini açıkladı. Kyzx  uçan araba çalışmalarına 6 yıl önce başladığını daha önce  bir çok defa başarısız olduğunu fakat budenemelerdenneleriyanlışyaptığınıöğrenerekdahaeminadımlarla bu aracı ürettiğini aktardı. Ekim ayı başlarında ilk başarılı uçuşunu tamamlayan Mendoza yerden 25 feet yüksekliğe ulaşarak test sürüşünü tamamladı.

Mendoza uçan arabasına ultralight uçak adını verdiğini ve ilerleyen süreçte iki kişilik ve üç kişilik versiyonlarını da üretmek için  AR-GE çalışmalarına başlayacağını duyurdu.

İş adamlarına seslenen  Mendoza geleceğin aracı olarak tanımladığı aracına sermaye ortakları aradığını belirtti. Ultralight Uçak ile ilgili teknik ayrıntılarda veren mendoza pillerin iki buçuk saatte şarj olduğu ve bu şarj ile 12- 15 dakika arasında uçuş yapabildiği ilk aşama da bu sürenin uygun olduğunu söyledi. Tasarım konusunda hoverboard tarzı tasarımlardan etkilendiğini ve bunlara kumanda ile uzaktan kontrol eklenebildiğini açıkladı.

‘Belki bir spor araba, uçan bir Lamborghini olmasını istedim. Tasarım bir deneme yanılma süreciydi. Bazı malzemeler kullanımda yandı. Diğer malzemeler pek işe yaramadı.’

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tags: bilim adamı, drone, filipin, güçlü şifre oluşturma, tek, tek kişil, teknoloji, uçak, ultralight Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Related Posts
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canlı bahis siteleri