Kış İçin Cildinizi Hazırlayın

Kasım 8, 2019 787 1 2

Soğuk hava şu günlerde kendini iyice hissettirmeye başlamışken cildimizde kuruma sinyallerini vermeye başladı.Hepimiz bu soğuk günlerde iş,okul gibi mecburi nedenlerden dolayı dışarı çıkıyoruz ve cildimiz buna dayanamıyor haliyle. Sert esen rüzgar,ani sıcaklık değişimleri kar gibi nedenler cildimizi olumsuz etkiler ve kuruyup, çatlamasına yol açar. Bu yüzden kışın cildimize her zamankinden daha çok özen göstermemiz gerekir.
Cildimizi nemli tutmak için günlük olarak nemlendirici krem uygulamayı ve en önemlisi günde en az 1.5-2 litre su tüketmeyi kesinlikle ihmal etmemeliyiz.

Yoğurt Maskesi

Bir kase doğal yoğurt alıp cildinize uygulayın.15 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayın. Cildiniz hem daha yumuşak olacak hem de soğuk havanın olumsuz etkilerinden korunmuş olacak.

Yumurta Maskesi

Yağlı cilt tipine sahip olanların rahatlıkla kullanabileceği bir maske. Çırpılmış yumurta akını cildinize sürüp yarım saat beklettikten sonra ılık su ile durulayın. Böylece cildiniz daha sağlıklı ve genç görünecektir.

Cildiniz soğuk havadan dolayı kuruyup,pul pul olmuş ise; eşit oranda yumurta sarısı,yulaf ezmesi ve balı karıştırıp cildinize uygulayın.20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulayın.

Tags: kışa hazırlık cilt bakımı, kışın cilt bakımı, kışın kuruyan ciltler için öneriler Categories: Sağlık
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Yorumlar
  1. -

    önerileri dikkate alacağım 🙂

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canlı bahis siteleri