Petrolden Yarı Yarıya Kurtulmanın Yolunu Buldu!

Kasım 16, 2019 669 0 5

Gaziantep  oto tamir sanayi sitesinde çalışan  Murat AĞBAŞ isimli usta dünyadaki petrol  savaşlarından yakınarak  buna bir çözüm aramaya başladı. Aklına suyu hidrojen ve oksijen elementlerine ayrıştırarak hidrojeni motora enjekte etme fikri geldi. Defalarca yaptığı testler sonucu başarılı olan genç usta yakıtı yarıya yarıya suya değiştirdi . 2 litrelik suyla 70 km yol gidebilen genç usta 3 araçta daha aynı yöntemi uyguladı ve bu denemelerde de başarılı olan ustanın amacı su oranını artırarak petrole bağımlılığı daha düşük seviyeye  çekmek.

21 yaşında olan Murat AĞBAŞ araç verimliliğinin de yüzde 30 oranında arttığı ve amacının yüzde 100 suyla çalışan araba yapmak olduğunu söyledi.İlk önce eski bir arabada denediği sistemle onbin kilometre yol yaptığı daha sonra biri sıfır olmak üzere iki araçta da uyguladığı sistemde dünyada ki petrol savaşlarının önüne geçilebileceğini aktardı.

 

 

 

  Süreç Nasıl İşliyor ?
     sistemin nasıl çalıştığı hakkında bilgi veren genç usta ”aracın arka kısmında su haznesi var. su haznesine elektronik bir cihaz monte ettik. o cihazın içine su elementlerine ayrıştırarak hidrojeni elde edebileceğimiz iki adet filtre yerleştirdik. birinci filtrede ayrışan hidrojen ikinci filtre de motora yönlendiriliyor. Şu anda yüzde 50 suyla çalışan motor seviyesine ulaştık” dedi.
Amacımız yüzde 100 Suyla Çalışan Motor Yapmak
  Amacının sistemi yüzde 100 suyla çalışan bir hale getirmek olduğunu belirten AĞBAŞ maddi anlamda imkanlarının kısıtlı olduğu eğer destek alabilirse sistemi daha da geliştirerek hem oranı yükselteceği hem de su haznesini kapalı bir kısma alarak estetik görüntüsünün düzeleceğini belirtti.

 

 

 

 

 

Tags: hidrojen, motor, oil, petrol, su Categories: Teknoloji
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canlı bahis siteleri