Virüslü Bilgisayar Nasıl Temizlenir

Kasım 8, 2019 789 1 -3

Günümüz çerçevesinde bilgisayar kullanımı son derece yaygınlaşmıştır ve yaygınlaşan bu kullanım potansiyeli ile birlikte çeşitli virüsler de gün geçtikçe yaygınlaştılar. Dünyada neredeyse her 100 bilgisayardan 10 tanesine virüs bulaşmış durumdadır. Bu virüsler de çeşitli türevlerine göre ayrılmaktadırlar ancak dediğimiz gibi her geçen gün artan kullanım ihtiyacı beraberinde yaygınlaşan virüsler artık dünyadaki bilgisayarları sarmış durumdalar. Anti virüs şirketleri de bunlarla her ne kadar güçlü bir şekilde başedebiliyor olsalarda zaman zaman Cryptolocker gibi çok tehlikeli virüsler vurgunlar yapabilmektedir. Ancak biz şimdi bu makalemizde sizlere sisteminize bulaşan virüsleri nasıl temizleyeceğinizi anlatacağız. Genellikle virüsler reklam virüsleri, truva atı virüsleri, zararlılar olarak ayrılabilmekteler ve bizde türevlerine göre temizleme aşamalarını anlatacağız.

Reklam Virüsleri Nasıl Silinir?

Reklam virüsleri her geçen gün çoğalmakta olan ve gün geçtikçe çok daha önemli vurgunlar yapan virüslerdir. Her türlü güvenilir olan yazılımlara dahi bulaşabiliyorlar ve bizlere son derece olumsuz bir şekilde etkileyebiliyorlar. Bu reklam virüsleri bulaştıkları sistemlerde arka planda hizmet ettikleri reklam şirketlerine tıklamalar, gösterimler hediye ederler. Kullanıcıların karşılarına zırt pırt sürekli olarak reklamlar çıkar. Bu virüslerden kurtulabilmek için profesyonel bir yazılım olan Adware Cleaner yazılımını tavsiye ediyoruz. Bu yazılım ile sisteminizi güzel bir şekilde taratıp reklam türevlerinden temizledikten sonra yapmanız gereken işlem sisteminize bir combofix kurmak ve taratmak olacaktır.

Truva Atı Virüsleri Nasıl Temizlenir?

Truva atı virüslerininnasıl temizleneceklerine gelirsek bu virüsler reklam virüslerine göre çok daha tehlikeli olan virüs çeşitleridir. Bu virüsler ile bilgisayarınız çok tehlikeli kişilerin ellerine geçer ve bu kişilerde sizlerin sistemlerinden önemli oranlarda veriler çalarlar. Bu yüzden sisteminize bulaşan virüsün truva atı olabileceğini göz önünde bulundurarak bir an önce Avast, Malwarebytes gibi profesyonel anti virüs yazılımlarına yönelmeli ve bu anti virüs programları ile sisteminizi temizlemelisiniz. Bunlara ek olarak bilgisayarınızı güvenli mod ile açıp Combofix taraması yaparsanız yine sisteminiz düzgün bir şekilde temizlenmiş olacaktır.

Tags: format atmadan virüs temizleme, laptoptaki virüs nasıl temizlenir, windows virüs temizleme Categories: Bilgisayar
PAYLAŞ PAYLAŞ PIN EKLE PAYLAŞ PAYLAŞ PAYLAŞ
Yorumlar
  1. -

    bilgisayarıma virüs girdi hangi programı önerirsiniz?

Cevap Yazın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

canlı bahis siteleri